I8FA North Division 2020-2021 Master Schedule

 

Alden-Hebron:  AH                                         Christian Life Coop:  CL

Week 1  South Beloit  at  AH  7:00                         Hiawatha  at  CL  7:00

Week 2  AH  at  Lowpoint-Washburn  Sat. 1:00     Polo  at  CL  7:00

Week 3  Hiawatha  at  AH  7:00                              CL  at  River Ridge  7:00

Week 4  AH  at  Polo  7:00                                      CL  at  West Central  7:00

Week 5  AH  at  Christian Life  Sat. 1:00                Alden-Hebron  at  CL  Sat. 1:00

Week 6  River Ridge  at  AH  7:00                          CL  at  South Beloit  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                   1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                 2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9   I8FA Championship Round                      I8FA Championship Round

 

River Ridge:   RR                                              Polo:  

Week 1  Polo  at  RR  7:00                                        Polo  at  River Ridge  7:00

Week 2  RR  at  South Beloit  7:00                           Polo  at  Christian Life  7:00

Week 3  Christian Life  at  RR  7:00                         South Beloit  at  Polo  7:00

Week 4  RR  at  Lowpoint-Washburn  Sat. 1:00       Alden-Hebron  at  Polo  7:00

Week 5  Hiawatha  at  RR  7:00                                West Central  at  Polo  7:00

Week 6  RR  at  Alden-Hebron  7:00                        Polo  at  Hiawatha  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                   1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                  2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9  I8FA Championship Round                        I8FA Championship Round

 

Flanagan Coop:  FCW                                         Lowpoint-Washburn:  LW

Week 1  FCW  at  Milford Coop  7:00                      LW  at  Peoria Hgts.  7:00

Week 2  West Central  at  FCW  7:00                       Alden-Hebron  at  LW  Sat. 1:00

Week 3  FCW  at  Lowpoint-Washburn  Sat. 2:00    Flanagan Coop  at  LW  Sat. 2:00

Week 4  St. Thomas More  at  FCW  7:00                 River Ridge  at  LW  Sat. 1:00

Week 5  Peoria Hgts.  at  FCW  7:00                         LW  at  South Beloit  7:00

Week 6  FCW  at  North Fulton  7:00                        LW  at  West Central  Sat. 1:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                    1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                   2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9  I8FA Championship Round                         I8FA Championship Round

 

Hiawatha:                                                             South Beloit:  SB

Week 1  Hiawatha  at  Christian Life  7:00                 SB  at  Alden-Hebron  7:00

Week 2  North Fulton  at  Hiawatha  Sat. 1:00            River Ridge  at  SB  7:00

Week 3  Hiawatha  at  Alden-Hebron  7:00                 SB  at  Polo  7:00

Week 4  South Beloit  at  Hiawatha  7:00                    SB  at  Hiawatha  7:00

Week 5  Hiawatha  at  River Ridge  7:00                     Lowpoint-Washburn  at  SB  7:00

Week 6  Polo  at  Hiawatha  7:00                                 Christian Life  at  SB  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                      1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                      2nd Round I8FA Playoffs TBA

Week 9  I8FA Championship Round                            I8FA Championship Round

 

 

 

Peoria Heights:    HGTS.                                    

Week 1  Lowpoint-Washburn  at  HGTS.  7:00                

Week 2  HGTS.  at  Blue Ridge  7:00                         

Week 3  West Central  at  HGTS.  7:00                 

Week 4  HGTS.  at  North Fulton  7:00                

Week 5  HGTS.  at  Flanagan Coop  7:00          

Week 6  Danville Schlarman  at  HGTS.  7:00                 

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA            

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                                  

Week 9  I8FA Championship Round                 

 

West Central:  Central                                             North Fulton Coop:   NF

Week 1  North Fulton  at  Central  Sat. 1:00                NF  at  West Central  Sat. 1:00

Week 2  Central  at  Flanagan Coop  7:00                    NF  at  Hiawatha  Sat. 1:00

Week 3  Central  at  Peoria Hgts.  7:00                         Blue Ridge  at  NF  7:00

Week 4  Christian Life  at  Central  7:00                       Peoria Hgts.  at  NF  7:00

Week 5  Central  at  Polo  7:00                                      NF  at  Decatur Lutheran  Sat. 1:00

Week 6  Lowpoint-Washburn  at  Central  Sat. 1:00     Flanagan Coop  at  NF  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                        1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                       2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9  I8FA Championship Round                             I8FA Championship Round

 

 

Week 1 games begin March 5th.

 

 

 

                I8FA South Division 2020-2021 Master Schedule

 

Milford Coop:   MCP                                          South Fork:  SF                               

Week 1  Flanagan Coop  at  MCP  7:00                     SF  at  Pawnee  Sat. 2:00                     

Week 2  MCP  at  Decatur Lutheran  7:00                 Metro East Lutheran  at  SF  Sat. 1:00                                     

Week 3  MCP  at  Danville Schlarman  7:00             SF  at  St. Thomas More  Sat. 1:00                         

Week 4  Blue Ridge  at  MCP  7:00                                – Bye Week –             

Week 5  St. Thomas More  at  MCP  7:00                 Martinsville  at  SF  Sat. 2:00                

Week 6  MCP  at  Martinsville  7:00                         Bunker Hill  at  SF  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                    1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                   2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9   I8FA Championship Round                        I8FA Championship Round             

 

Danville Schlarman:   DS                                     Martinsville:  Mart

Week 1  St. Thomas More  at  DS  7:00                      – Bye Week –

Week 2  DS  at  Bunker Hill  7:00                             Pawnee  at  Martinsville  7:00

Week 3  Milford Coop  at  DS  7:00                          Bunker Hill  at  Martinsville  TBA

Week 4  Decatur Lutheran  at  DS  7:00                    Mart  at  Metro East Lutheran  TBA

Week 5  DS  at  Blue Ridge  Sat. 1:00                       Mart  at  South Fork  Sat. 2:00

Week 6  DS  at Peoria Hgts.  7:00                             Milford Coop  at  Martinsville  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                    1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                   2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9  I8FA Championship Round                         I8FA Championship Round

 

Bunker Hill:   BH                                                   Metro East Lutheran:    MEL

Week 1  Metro East  at  BH  7:00                               MEL  at Bunker Hill  7:00

Week 2  Danville Schlarman  at  BH  7:00                 MEL  at  South Fork  Sat. 1:00

Week 3  BH  at  Martinsville  TBA                                 –  Bye Week  –

Week 4  BH  at  Pawnee  7:00                                     Martinsville  at  MEL  TBA

Week 5     –  Bye Week  –                                            MEL  at Pawnee  Sat. 2:00

Week 6  BH  at  South Fork  7:00                               Decatur Lutheran  at  MEL  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                     1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                    2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9  I8FA Championship Round                          I8FA Championship Round   

 

Pawnee:                                                                   St. Thomas More:  STM

Week 1  South Fork  at  Pawnee  Sat. 2:00                    STM  at  Danville Schlarman  7:00

Week 2  Pawnee  at  Martinsville  7:00                            –  Bye Week  –

Week 3  Pawnee at Decatur Lutheran  7:00                   South Fork  at  STM  Sat. 1:00

Week 4  Bunker Hill  at  Pawnee  7:00                          STM  at  Flanagan Coop  7:00

Week 5  Metro East  at  Pawnee  Sat. 2:00                    STM  at  Milford Coop  7:00

Week 6     –  Bye Week  –                                               Blue Ridge  at  STM  Sat. 1:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                        1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                       2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9  I8FA Championship Round                             I8FA Championship Round

 

 

 

 

Blue Ridge:  BR                                                           Decatur Lutheran:  DL

Week 1  Decatur Lutheran  at  BR  7:00                            DL  at  Blue Ridge  7:00

Week 2  Peoria Hgts.  at  BR  7:00                                     Milford Coop  at  DL  7:00

Week 3  BR  at  North Fulton  7:00                                    Pawnee  at  DL  7:00

Week 4  BR  at  Milford Coop  7:00                                   DL  at  Danville Schlarman  7:00

Week 5  Danville Schlarman  at  BR  Sat. 1:00                  North Fulton  at  DL  Sat. 1:00

Week 6  BR  at  St. Thomas More  7:00                             DL  at  Metro East Lutheran  7:00

Week 7  1st Round I8FA Playoffs  TBA                             1st Round I8FA Playoffs  TBA

Week 8  2nd Round I8FA Playoffs  TBA                            2nd Round I8FA Playoffs  TBA

Week 9  I8FA Championship Round                                  I8FA Championship Round

 

 

Week 1 games begin March 5th.